Rowery holenderskie używane czy nowe?


Rowery holenderskie zyskują coraz większą popularność. Ich ergonomiczny kształt pozwala na bezpieczną i wygodną jazdę, a niebanalny desing przyciąga uwagę. Nowe modele, które zyskują coraz nowocześniejsze funkcje i rozwiązania są jednak bardzo drogie. Podpowiadamy, czy warto kupić rowery holenderskie używane!

Rowery holenderskie – czym się charakteryzują?
Rowery holenderskie zaliczają się do gamy rowerów miejskich. Są one najlepszym wyborem do jazdy po asfalcie, pozwalające na uzyskanie wyprostowanej sylwetki. Cieszą się dużą popularnością wśród osób dojeżdżających rowerem do pracy, do sklepu, czy lubiących miejskie wycieczki. Rowery holenderskie są dostosowane do przewozu zakupów, jazdy w garniturze czy sukience. Niestety wiele osób na rower miejski wybiera model MTB (Mountain Terrain Bike) – czyli rower górski. Chronią nadgarstki i kręgosłup od wstrząsów oraz uderzeń na nierównościach. Gdy trasa do naszego zakładu pracy składa się głównie z nieugruntowanej drogi, to jest do dobry wybór. Pamiętajmy, że są to rowery stworzone do jazdy na łonie natury, a nie ulicy. Stwarzają duży opór na asfalcie, przez co musimy wydać większą energię do rozpędzania.

rowery holenderskie używane

Rowery holenderskie używane – czy to dobry wybór?
Podjęliśmy decyzję – tak, chcę kupić rower holenderski na weekendowe wycieczki. Ruch to zdrowie, a model, gdzie nasza sylwetka jest wyprostowana jest dobrą opcją dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Chcemy kupić porządny sprzęt, który będzie służył nam na lata, bo w końcu będzie dość często eksploatowany. No i tu pojawia się zaskoczenie, bo ceny rowerów holenderskich marek standard wahają się w granicach 3-5 tysięcy. Wybierając markę premium musimy się liczyć z kosztem powyżej 10 tysięcy złotych. Jeśli nie chcesz kupować roweru z hipermarketu, tylko profesjonalny sprzęt z dobrego sklepu rowerowego, a Twój budżet wynosi nie więcej niż dwa tysiące złotych, to dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu używanego roweru miejskiego.


Jak kupić rower używany, by służył nam na lata?
Jakość dobrych i cenionych marek rowerów holenderskich jest bardzo wysoka. Kupno roweru używanego, który jest po przeglądzie, jest bardzo bezpieczne i korzystne. Stawiaj na liderów rynku. Polecane marki to: Batavus, Gazelle, Sparta, Koga Miyata, RIH, Union Trek, Giant, Altra.