Jak pielęgnować ogród latem?

Tak naprawdę już wiosną planujemy porządki w ogrodzie i właśnie wtedy robimy generalne porządki. Jeśli zadbaliśmy o swój ogród wcześniej, to musimy się postarać, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie. Najważniejsza jest regularność, o której często zapominamy i później jesteśmy jeszcze bardziej zniechęceni. Jak dbać o ogród latem? Gdzie kupować rośliny do ogrodu?

Jak dbać o ogród latem?

Ogród w sezonie letnim jest najczęściej uczęszczanym miejscem na działce. Każdy uwielbia po pracy usiąść, schronić się przed upałem lub deszczem i odpocząć. Nawet podczas deszczu bardzo przyjemnie siedzi się na tarasie. Przez to, że każdy uwielbia spędzanie czasu na ogrodzie, powinniśmy szczególnie o niego zadbać.

Przede wszystkim musimy skupić się na roślinach. Jeśli wiosną zasadziliśmy nowe krzewy czy kwiaty, to tym bardziej powinniśmy na nie zwrócić uwagę. Pamiętajmy o regularnym podlewaniu, nawożeniu i w miarę potrzeb docinaniu. Rośliny rosnące w górę powinniśmy regularnie podwieszać i pomóc im w rośnięciu w górę. Obserwujmy wszystkie rośliny i pamiętajmy o systematycznym odchwaszczaniu, oraz walce z chorobami i szkodnikami. Sadzenie krzewów może odbywać się przez całe lato, jednak musimy szczególnie uważać w upalne dni. Nie narażajmy kwiatów na zbyt długie przesuszenie.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić również na trawę. Warto ją pielęgnować, regularne kosić, nawozić i dosiewać jeśli tego potrzebuje. Piękna, gęsta i zielona trawa, to marzenie każdego.

ogród w sezonie letnim

Rośliny do ogrodu – gdzie kupić?

Wszystkie rośliny, nie tylko te do domu powinniśmy kupować tylko ze sprawdzonych źródeł. Mamy wtedy pewność, że roślina się przyjmie oraz, że dbano o nią przed sprzedażą. Najlepiej korzystać ze sklepów ogrodniczych oraz z internetowych sklepów firm, które w pełni zajmują się ogrodnictwem. Często możemy spotkać niewyobrażalnie niskie ceny, jest to skutek działalności hurtowni w sklepach internetowych. Jeśli opinie w danym sklepie są bardzo dobre, to nie powinniśmy się nad niczym zastanawiać.