Jacuzzi czy wanna z hydromasażem – na co zdecydować się podczas urządzania łazienki?

Urządzając łazienkę lub przeprowadzając remont stajemy przed dylematem – prysznic czy wanna? Gdy zdecydujemy się na zakup wanny, pojawia się kolejne pytanie – jacuzzi czy wanna z hydromasażem? Podpowiadamy, czym się kierować podczas aranżacji łazienki.

Jacuzzi, czyli relaksujące wanny spa

Jacuzzi i wanna z hydromasażem to dwa różne urządzenia. Jacuzzi to nazwa własna, którą w potocznej mowie używamy do określenia wanien ogrodowych. Pod względem prawnym nazwa Jacuzzi jest zastrzeżona do urządzeń tylko jednej firmy. Ogrodowa wanna spa to wolnostojąca niecka, wypełniona gorącą wodą z funkcją hydromasażu, grzałką i systemem filtrującym. Spotkamy je w salonie SPA, aquaparku, lecz coraz częściej kupujemy je na użytek prywatny.

Wanna z hydromasażem – prywatne spa w twojej łazience

Znacznie częściej od ogrodowych wanien spa spotkamy się z wanną z hydromasażem. Jest elementem wyposażenia łazienki, bardzo popularnym w hotelach czy pensjonatach. To klasyczna wanna wzbogacona o system dysz, dzięki której urządzenie zyskuje funkcje hydromasażu lub wytwarzania bąbelków. Niepotrzebny jest system filtracji wody, gdyż nalewamy ją każdorazowo przed kąpielą. Nie możemy zapominać o dokładnym wypłukaniu instalacji, aby w rurkach i kanalikach nie pozostały zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do rozwoju bakterii i przykrego zapachu.

wanna z hydromasażem

Dlaczego warto kupić wannę z hydromasażem?

Zakup wanny ogrodowej to znaczniej większy wydatek, niż wanny z hydromasażem. Połączenie ciepłej wody z masażem pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. Regularne korzystanie z kąpieli w jacuzzi lub prywatnej wannie z hydromasażem w naszej łazience pozwala na obniżenie napięcia mięśniowego, poprawienie krążenia, a także zredukowanie cellulitu. Dodatkowo taka kąpiel relaksuje, obniża ciśnienie krwi i pomaga w walce z bezsennością. Wanna z hydromasażem polecana jest osobom cierpiącym na niedokrwistość, miażdżycę, zapalenie żył i reumatyzm. Takie kąpiele mają też swoje minusy. Nie są polecane dla osób cierpiących na trądzik różowaty, gdyż wysoka temperatura może zaogniać rumień i stany zapalne.