Żaluzje Nakło nad Notecią – czy faktycznie są lepsze od rolet?

Budując dom stajemy przed wyborem systemu osłonowego naszych okien. Na rynku dostępne są rolety oraz żaluzje okienne, które bardzo dobrze ochraniają nasz dom przed silnym słońcem. Które z nich będą lepsze? Czy chronią nas także przed owadami wiosną i latem?

Żaluzje Nakło nad Notecią – czym różnią się od rolet?

Roleta to system osłonowy, w którym tkanina nawijana jest na plastikowy wałek. Wałek może być odsłonięty lub schowany w kasecie w kolorze ramy okna. Prowadnice utrzymują materiał w odpowiedniej pozycji.

Żaluzje to rodzaj osłony przeciwsłonecznej, w których lamele ustawiane są przez użytkownika pod dowolnym kątem, przez co posiadają możliwość regulacji stopnia wpadania światła do pomieszczenia. Rolety mogą być zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne (zewnętrzne wykonane są z materiałów odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych).

Żaluzje Nakło nad Notecią – jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Żaluzje można podzielić na dwa główne rodzaje – poziome i pionowe. Żaluzje poziome są bardziej popularne ze względu na ich uniwersalność. Można je dopasować do okien o różnych wymiarach, sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach. Verticale (żaluzje pionowe) wybierane są zazwyczaj przez osoby, które posiadają okna o dużych rozmiarach. Najczęściej możemy spotkać żaluzje drewniane i aluminiowe.

żaluzje Nakło nad Notecią

Jakie rolety wyróżniamy?

Możemy zdecydować się na modele klasyczne, które montujemy do ściany lub rolety typu mini, które montujemy bezpośrednio w ramie okna bądź na listwie przyszybowej. Na rynku dostępne są rolety rzymskie, austriackie, plisowane oraz rolety ekranowe. Przed słońcem chroni nas warstwa materiału. Zwróćmy uwagę na jego grubość przez zakupem, by roleta wykazywała wysoką ochronę przed promieniami słonecznymi.

Czy żaluzje Nakło nad Notecią będą nas chronić przez owadami?

Żaluzje oraz rolety mają wiele funkcji – chronią nas przed słońcem, są dekoracją pomieszczenia, zasłaniają nas, gdy chcemy więcej prywatności. Niestety, nie chronią nas przez owadami i pająkami. W tym celu warto zamontować w całym domu moskitiery Nakło nad Notecią. Czy należy kupić tyle moskitier ile okien? Niekoniecznie. Wystarczy zamocować moskitiery w oknach, które najczęściej otwieramy.