Zatrudnianie cudzoziemca – czy jest skomplikowane?

Wielu przedsiębiorców zmuszonych jest zatrudnić cudzoziemca do pracy, ze względu na brak Polaków, który podjęliby pracę na danym stanowisku. Zatrudnienie osoby spoza granic wiąże się z wieloma formalnościami. Aby tego uniknąć warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Warunki, jakie należy spełnić, aby zatrudnić cudzoziemca

Aby cudzoziemiec mógł podjąć pracę na terenie Polski niezbędne jest posiadanie przez niego zezwolenia na pobyt i pracę. Warunki, jakie wynikają z ustawy i które należy spełnić to:

  • posiadanie przez cudzoziemca praca do ubezpieczenia zdrowotnego;
  • wynagrodzenie, które jest wskazane przez podmiot powierzający wykonywanie pracy, nie może być niższe niż wynagrodzenie pracowników wykonujących w tym samym wymiarze czasu pracy pracę porównywalnego rodzaju lub na porównywalnym stanowisku;
  • posiadanie stabilnego i regularnego dochodu przez cudzoziemca, które wystarczy na pokrycie kosztów utrzymania siebie i rodziny,
  • posiadanie miejsca zamieszkania przez cudzoziemca.

Jakie informacje zawiera zezwolenie na pobyt tymczasowy i pracę?

Decyzja o zezwolenie na pobyt tymczasowy i pracę zawiera nie tylko termin ważności tego zezwolenia, ale również podmiot powierzający wykonanie pracy, stanowisko, na którym cudzoziemiec jest zatrudniony, najniższe wynagrodzenie oraz wymiar czasu pracy.

Jak zatrudnić Ukraińca

Jak zatrudnić Ukraińca? Z czyjej pomocy skorzystać?

Zastanawiasz się, jak zatrudnić cudzoziemca? Nie wiesz, jak ogarnąć wszystkie formalności a przy tym nie popełnić błędu. Aby proces zatrudniania pracownika z zagranicy przebiegł szybko i sprawnie, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Na rynku istnieje wiele agencji, które zajmują się zatrudnianiem pracowników, również i tych z zagranicy. Jak wybrać odpowiednią agencję? Warto zapoznać się z opiniami, jakie posiada. Dla wielu przedsiębiorców liczy się szybkość w działaniu. Ale nie tylko – ważne jest, aby agencja zajęła się wszystkimi formalnościami od A do Z. Również ceną za taką usługę nie powinna być wygórowana.