Firmy z Poznania – czy to dobry pracodawca?

Poznań to jedno z szybciej rozwijających się miast w Polsce. Jest położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, a liczba mieszkańców to prawie 600 tysięcy osób. Jest nie tylko stolicą województwa wielkopolskiego. To centrum gospodarcze, handlowe, naukowe, kulturalne i turystyczne zachodniej Polski. Z tego względu coraz więcej Polaków wybiera Poznań jako miasto do życia i stałego osiedlenia się. Czy firmy z Poznania są jednak dobrym pracodawcą?


Firmy z Poznania – czy szukają pracowników?

Ze względu na fakt, iż stolica województwa wielkopolskiego dynamicznie się rozwija, pracodawcy bardzo często szukają nowych osób do swojego zespołu. Wiele pracowników z okolicznych wsi i miast dojeżdża nawet godzinę, aby utrzymać dobrze płatną pracę w centrum. Gdzie szukać dobrych ofert? Najlepiej odwiedzić strony internetowe interesujących nas przedsiębiorstw. Bardzo często to najpierw tam pracodawcy umieszczają informacje o naborze, zanim udostępnią ogłoszenie na znanych portalach. Innym sposobem jest szukanie w lokalnych gazetach lub forach tematycznych. Wiele firm oferuje pierwszy etap rekrutacji w formie zdalnej. Pozwala to na zaoszczędzeniu czasu i kosztów na dojazd.

Poznań Jeżyce


Poznań Jeżyce, Naramowice czy Rataje? Gdzie znajduje się najwięcej firm?
Poznań Jeżyce to jedna z piękniejszych dzielnic miasta. Znalazła swoje miejsce także w kulturze. Na Jeżycach rozgrywa się akcja serii książek dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz – Jeżycjady. Raper Peja poświęcił kilka tekstów tej słynnej dzielnicy Poznania. Główną atrakcją jest Stare ZOO, którego historia zaczyna się już w 1874 roku. Znajduje się tu park linowy dla dzieci, czynny od wiosny do jesieni. Znajdziemy tu również urokliwe knajpki i restauracje z dobrą kuchnią. Jednak największym atutem dzielnicy jest świetna lokalizacja. W szybki sposób można stąd dojechać tramwajem lub autobusem do centrum, na dworzec kolejowy czy lotnisko. Z tego względu coraz więcej młodych ludzi przeprowadza się do Poznań Jeżyce.