Rowery elektryczne, miejskie, trekkingowe – Co dla kogo?

Jeżdżenie na rowerze wpływa korzystnie zarówno na nasze zdrowie fizyczne jak i emocjonalne. Ale oprócz tego, decydując się na przekład na dojeżdżanie do pracy rowerem, dbamy o środowisko. Jest wiele rodzajów takich jednośladów. Są rowery elektryczne, trekkingowe, tak zwane górale i wiele innych. Co wybrać?

Rowery elektryczne – Czyli jak dbać o zdrowie i jednocześnie się nie męczyć

Rowery elektryczne to dobra opcja dla osób starszych. Szczególnie tych, które mieszkają na wsi, nie posiadają samochodu, a sklepy są zbyt daleko by wybrać się do nich spacerem. Jednak młodsza kategoria wiekowa także może się na nie zdecydować i to wcale nie będzie obciach. Dlaczego? Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to wiesz, jak uciążliwe jest codzienne stanie w korkach. Nie mówiąc już o ilości wdychanych spalin. Rowery elektryczne posiadają napęd, który stanowi wspomaganie. To oznacza,  że mając taki rower dojedziesz do pracy bez konieczności brania prysznica, ale spalisz też trochę kalorii. Poniżej inne zalety z jeżdżenia rowerem elektrycznym.

  • Omijasz korki – z rowerem elektrycznym szybciej dojedziesz w miejsce docelowe niż autem. Jest to jazda bez zbędnego stresu i marnowania czasu.
  • Dbasz o formę – Myślisz, że dzięki napędowi, rower jedzie sam za Ciebie? Nieprawda! rower elektryczny jedynie wspomaga. Natomiast podczas jazdy bez wspomagania spalisz kalorie i zadbasz o odpowiednią ilość endorfin szczęścia.
  • Chronisz środowisko – Eko środek lokomocji to najlepsze rozwiązanie.
  • Oszczędzasz pieniądze – rowery te są znacznie tańsze w utrzymaniu, niż samochodowy osobowe.
  • Roweru elektrycznego nie musisz rejestrować ani ubezpieczać.

Co o tym myślisz? A może jesteś zapalonym kolażem i szukasz roweru trekkingowego?

Rowery trekkingowe – Setki kilometrów, tysiące wrażeń

Rowery trekkingowe stworzone są dla osób, które chcą przemierzać naprawdę długie trasy. Pozwalają na przejechanie dziesiątek, a nawet setek kilometrów dziennie! Dzięki czemu? Pierwsza rzecz to rama. Ma specjalną geometrię, która umożliwia spędzenie wielu godzin na siodełku bez bólu pleców. Ich bagażnik pozwala na przewożenie lżejszych i cięższych bagaży. Błotnik oraz ochrona łańcucha zwiększają komfort jazdy. Są także zaopatrzone w system dynamo, który wraz z oświetleniem sprawia, że możemy podróżować, gdy na dworze jest już ciemno. Jedną z najpopularniejszych, a przy tym najlepszych marek produkujących rowery trekkingowe jest Batavus. Rowery Batavus są solidne, trwałe i wygodne.
Wybór roweru zależy od tego, na czym nam zależy. Jednak bez względu na to, jakim będziemy się poruszać, dołożymy swoją cegiełkę do ochrony środowiska.