Gazownia Warszawa – Regularne kontrole instalacji gazowej to podstawa

Gdy chodzi o gaz przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo. Choć ogrzewanie na gaz jest bezpieczniejsze dla środowiska, to źle wykonana instalacja gazowa może się okazać tragiczna w skutkach. W tym artykule powiemy o wadze regularnych kontroli, o tym, jak często powinny być wykonywane i jak wygląda ich przebieg.

Gazownia Warszawa – Dlaczego regularna inspekcja jest taka ważna?

Każda gazownia Warszawa wie, jak przykre w skutkach mogą być zaniedbane instalacje gazowe. Gazownicy regularnie dostają zgłoszenia awarii. Czasem usterki są niewielkie, jednak zdarza się, że zostają usunięte o włos od tragedii. Ulatniający się gaz może doprowadzić do wybuch, pożaru i śmierci. Samo jego wdychanie jest bardzo szkodliwe. Wyciek gazu jest niebezpieczny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska. Oprócz tego, taki ubytek wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie teraz, gdy gaz tak mocno podrożał. Dlatego, jeśli zależy Ci na zdrowiu i życiu Twoim a także twoich najbliższych, powinieneś regularnie poddawać swoją instalację gazową kontroli. Jak często zaleca się dokonywanie inspekcji instalacji gazowej?

Gazownictwo Warszawa – Jak często dokonywać inspekcji instalacji gazowej?

Kontrola i inspekcja instalacji gazowej Łomianki powinna odbywać się:

  • kiedy do użytku ma być oddany nowy budynek bądź mieszkanie,
  • po remoncie lub mniejszych i większych pracach renowacyjnych,
  • w momencie zgłoszenia awarii,
  • kiedy instalacja została odłączona na minimum 6 miesięcy.

W gazownictwie Warszawa wiadome jest, że prócz tego niezbędne są kontrole w ramach działań prewencyjnych. Jak często musza być wykonywane? W mniejszych budynkach przeprowadza się je raz w roku. W przypadku dużych budynków inspekcja konieczna jest dwa razy w roku – w maju i listopadzie. A jak przebiega profesjonalnie wykonana inspekcja instalacji gazowej?

Przebieg inspekcji instalacji gazowej

Pełna kontrola i inspekcja gazowa składa się z następujących etapów:

  • gazownik sprawdzenia szczelności tzw. aparatów gazowych wszystkich urządzeń na gaz,
  • weryfikuje stan techniczny przyłączy, podłączenia armatury, połączenia przewodów,
  • sporządza protokół z kontroli.

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego regularne kontrole, które wykonują fachowcy, to najlepsze i konieczne działanie, które nie zajmie dużo czasu ani kosztów, a może uratować życie.